Jak unikać nieadekwatnych relacji w serwisach randkowych?

sty 12, 2021 przez

Jak unikać nieadekwatnych relacji w serwisach randkowych?

Dziwne typy ludzi nie są rzadkością w serwisach randkowych. Już na samym początku trzeba włożyć dużo wysiłku, żeby znaleźć interesującego człowieka i zabezpieczyć się przed niechcianymi, natrętnymi adoratorami. Są też typy ludzi, którzy są tam tylko po aby denerwować Cię wulgarnymi i niestosownymi propozycjami. Co robić w takich przypadkach? Na ten temat dzisiaj porozmawiamy.

Wybierz odpowiednią aplikację

Jeśli zdecydowałaś się poważnie podejść do randkowania, najlepiej zacząć od przeanalizowania istniejących na rynku aplikacji randkowych. Mogą się one różnić pod względem oferowanych funkcjonalności. Według współczesnych szacunków na świecie jest obecnie ponad 7500 aplikacji randkowych – więc wybór jest wystarczająco szeroki. Warto zatrzymać się przy serwisie, który ma najwięcej wbudowanych zabezpieczeń, a na nieadekwatne propozycje warto odpowiadać blokowaniem delikwenta lub zgłaszaniem takich profili administracji aplikacji.
Tak czy inaczej, jest mało prawdopodobne, że będzie można całkowicie zabezpieczyć się przed spotkaniem z osobą, która ostatecznie nie spełni naszych oczekiwań. Ale zdecydowanie powinnaś zablokować zbyt nachalnego użytkownika i wysłać do administracji portalu skargę. Już podczas rejestracji powinnaś wiedzieć, czy możesz kontrolować widoczność swojego profilu. Unikaj aplikacji, które pozwalają wymieniać wiadomości, zanim użytkownicy wyrażą obustronne zainteresowanie. Istnieją aplikacje, w których wzajemna sympatia jest wymagana dla możliwości rozpoczęcia konwersacji.

Znajdź odpowiednie zdjęcia

Wydawałoby się, że ta prawda powinna być oczywista. Niemniej jednak nie można nie wspomnieć o tym: jeśli nie chcesz ponownie przyciągać uwagi nie adekwatnych osób, nie musisz publikować swoich prawdziwych zdjęć. Jeśli dla odpowiednich użytkowników takie zdjęcie wywoła tylko chęć zawarcia znajomości, to dla nieadekwatnych, nachalnych użytkowników będzie służyć jako zasłona dymna.

Wypróbuj bezpłatne wersje

Większość aplikacji randkowych oferuje zarówno wersje bezpłatne, jak i płatne. Ale nie spiesz się, aby kupić płatne konto. Najpierw przetestuj aplikację, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolona z oferowanego zestawu funkcji.
Ustawienia geograficzne: jeden z ważnych aspektów bezpieczeństwa
Wiele aplikacji internetowych wykorzystuje dane o lokalizacji użytkownika. Z jednej strony jest to wygodne – można znaleźć ciekawego rozmówcę mieszkającego w pobliżu. Ale z drugiej strony zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Upewnij się, że używana aplikacja umożliwia kontrolowanie wyświetlanych informacji o Twojej lokalizacji. Całkowicie nieznajomi nie powinni w ogóle wiedzieć, gdzie mieszkasz.
Nie łącz swojego konta ze stronami w sieciach społecznościowych
Większość nowoczesnych aplikacji randkowych – na przykład Tinder – oferuje użytkownikom możliwość połączenia z kontami w sieciach społecznościowych. Pamiętaj jednak: im więcej informacji o sobie ujawniasz, tym większe jest zagrożenie nękaniem ze strony nieodpowiednich mężczyzn.

Kilka innych przydatnych wskazówek:

• Nie zaleca się również używania tego samego zdjęcia, które jest zainstalowane w sieciach społecznościowych, w aplikacji randkowej. Zakładając konto, dodawaj tylko unikatowe zdjęcia.
• Dobrze jest zmienić uprawnienia wyświetlania zdjęcia profilowego i zawęzić je do grona najbliższych znajomych. Potencjalny stalker może próbować znaleźć Twój profil w siechach społecznościowych wśród wyników wyszukiwania Twojego imienia w mieście, które masz wpisane w profilu randkowym.
• Po pierwszej randce – lub jeszcze lepiej, podczas kilku pierwszych spotkań – wysyłaj SMS-y do nowego znajomego w aplikacji. Tak, odmowa przyjęcia gościa, który prosi o dodanie do znajomych w sieciach społecznościowych, może być dla Ciebie niewygodna. Ale w przyszłości o wiele lepiej jest śmiać się z rozwagi, niż popadać w nieudolność. Pamiętajcie: na początku psychopaci zawsze przebierają się w strój wykształconych i ułożonych równych gości. Więc nawet jeśli facet wydaje ci się odpowiedni, dodatkowe środki bezpieczeństwa nadal nie zaszkodzą.
• Jeśli chodzi o numer telefonu, to na pierwsze spotkania możesz kupić osobną kartę SIM, a nie od razu podawać swój stały numer.

Nie bój się wysyłać skargi do administracji aplikacji randkowych

Większość aplikacji randkowych zapewnia użytkownikom możliwość zgłaszania niegrzecznych i obraźliwych zdjęć. Dlatego przede wszystkim nie zapomnij zrobić zrzutu ekranu wiadomości. Co do zasady administracja prosi o podanie konkretnych danych podczas kontaktu, ponieważ nie zawsze ma możliwość zapoznania się z korespondencją pomiędzy użytkownikami. Wówczas moderatorzy blokują użytkownika bez możliwości ponownej rejestracji.
W niejednoznacznej sytuacji, gdy nie jest jasne, czy komunikat jest obraźliwy, możesz wysłać anonimowe zgłoszenie profilu, który dopuszcza się nękania. Administracja otrzymuje taką wiadomość anonimowo to znaczy nie wie, kto złożył skargę. Jeśli zostanie wysłana kolejna skarga przeciwko temu użytkownikowi przez inną osobę, zostanie on automatycznie zablokowany. Pamiętaj, że nękanie w witrynach i aplikacjach randkowych stanowi naruszenie zarówno obowiązującego prawa, jak i zasad samej aplikacji. Dlatego nie daj się zastraszyć: moderatorzy zawsze będą po Twojej stronie.

Środki ostrożności na pierwszym spotkaniu

Bądź ostrożny na pierwszej randce. Nie zostawiaj swojego drinka bez opieki. Warto nawet zabrać ze sobą narzędzie do samoobrony – na przykład gaz pieprzowy lub pałkę teleskopową. Nie zapomnij też powiedzieć znajomemu lub ukochanej osobie, że idziesz na pierwszą randkę. Pamiętaj: Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Podobne

Tagi