Twój adres IP.

lut 26, 2017 przez

Twój adres IP.

Twój adres IP jest Twoim identyfikatorem w sieci. Dzięki niemu każde inne urządzanie w sieci jest w stanie rozpoznać urządzenie, z którego korzystasz.

Adres IP jest zawsze unikalny i niepowtarzalny – istotne jest to, że adres IP Twojego urządzenia zawsze jest powiązany o posiada podstawowe informacje o urządzeniu z którego korzystasz. Chodzi tutaj o informacje takie jest lokalizacja, z której logujesz się do sieci; rodzaj i typ urządzenia; system operacyjny i inne tego typu elementarne informacje.

Adres IP jest podstawowym elementem sieci, więc warto mieć o nim tę elementarną wiedzę zawartą w tym artykule. Twoje IP możesz sprawdzić na wiele sposobów, a mianowicie poprzez różnego rodzaju strony internetowe, stworzone właśnie w tym celu lub przez swój własny komputer korzystając z odpowiednich komend wpisanych w wierszu poleceń (cmd).

Podsumujmy więc całą wiedzę. Twój adres IP jest Twoim identyfikatorem w sieci, jego zasługą jest Twoja unikalność i rozpoznawalność w sieci. Adres IP jest rzeczą podstawową, jak i również wiedza o nim. Swój adres możesz sprawdzić przy pomocy stron internetowych lub wiersza poleceń w komputerze.